۰

حمایت از کالای ایرانی ضامن رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است

تاریخ انتشار
شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۳
به گزارش عصر تعادل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی مرتضی لطفی تصریح کرد: مردم باید از تولیدات داخلی و تولیدکنندگان کالای با کیفیت ایرانی حمایت کنند.
وی افزود: تولید کنندگان نباید از این موضوع سوء استفاده کرده و ایرانیان نیز باید عرق ملی نسبت به کالاهای داخلی داشته باشند.
مدیرعامل شستا با اشاره به اینکه نیاز به 'نهضت ارتقای کیفیت' در تولیدات داخلی داریم خاطر نشان کرد: اگر این امر مورد توجه قرار گیرد، خود به خود مردم به مصرف کالای ایرانی راغب تر می شوندوبی شک اکسیر حیات بخش اقتصاد ایران، توجه همگان به افزایش کیفیت تولید ملی است.
وی یاد آورشد: هیچ کشوری به توسعه نرسیده مگر آنکه مردم آن کشور مصمم شدند که از کالاهای تولیدی کشور خود استفاده کنند.
لطفی گفت: در سایه این حمایت ملی و بوجود آوردن بستر و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری جدید و حفظ سرمایه گذاری های موجود با توجه به بازسازی و نوسازی و رقابتی ساختن آنها می توان به آینده کشور و اشتغال پایدار و منافع ملی، احساس نشاط و سرزندگی جوانان و رضایت مصرف کنندگان، امید بست.
وی با بیان اینکه هر نوع مانعی که بر سر راه تولید است باید رفع شود، افزود: باید امنیت سرمایه‌گذاری، شغلی و مسائلی که مربوط به تولید است، تأمین شود که مجموعه این‌ها می‌تواند به تولید درست منجر شود.
وی تصریح کرد :حمایت از کالای ایرانی راهبردی است که همه مردم کشور باید آن را در سال 1397 پیگیری کنند تا چرخ بنگاه‌های کوچک و متوسط بیشتر به حرکت دربیاید و شکوفایی اقتصادی را برای کشور حاصل کند،این امر قطعا می‌تواند اشتغال زایی را برای جوانان کشور در پی داشته باشد.
لطفی ادامه داد: حمایت از تولید و کالای ایرانی در دو سطح، یکی نظام تصمیم گیر برنامه ریز، سیاست گذار و قانون گذار که به تولید جهت می دهد باید در خصوص مسایل مختلف ازجمله امنیت سرمایه گذاری در تولید ،تثبیت نرخ ارز، تامین تکنولوژی و ماشین الات روز، حذف قوانین موازی و دست و پاگیر و موانع توسعه کسب و کار بکوشد و در سطح دوم به مشارکت مردم برای تحقق برنامه ها بر می گردد، منشا ایجاد شغل و رفاه ملی از تولید ملی و داخلی حاصل می شود بر این اساس باید اراده مردم برای تولید کالای داخلی افزایش یابد و موانع تولید نیز برداشته شود.
وی پیرامون نقش رسانه ها نسبت به تحقق این شعار، گفت: رسانه‌ها وظیفه دارند مردم را به استفاده از کالاهای داخلی تشویق کنند و فرهنگ استفاده از کالاهای داخلی را در بین مردم گسترش دهند و این نکته را در جامعه جا بیندازند که اگر جنس ایرانی از لحاظ کیفیت کمی پایین‌تر از مشابه خارجی خود است اما برای حمایت از کارگران باید از آن استفاده کنیم تا تولیدکنندگان بتوانند در ازای این حمایت ما نسبت به افزایش کیفیت کالای خود اقدام کنند.
وی در ادامه اظهارکرد: مردم وظیفه دارند هنگامی که به بازار مراجعه می‌کنند در صورت وجود جنس ایرانی از آن استفاده کنند و اولویت خود را جنس خارجی قرار ندهند و این را بدانند که همین خرید جنس ایرانی زمینه اشتغال جوانان را فراهم می کند.
مدیر عامل شستا تصریح کرد: روشن است که این مردم هستند که می‌توانند با حمایت فراگیر خود از کالاهای ایرانی و تولید ملی به کمک رونق و پویایی حوزه اقتصاد بیایند. اکنون تورم و بیکاری دو معضل آسیب‌رسان در حوزه اقتصاد کشور هستند که عموم مردم با حمایت قاطعانه خود از تولیدات ملی و کالاهای ایرانی می‌توانند از نقش آفرینی بی‌بدیلی در حل آن‌ها برخوردار باشند
وی تاکید کرد: بدون تردید آینده اقتصاد ایران با مشارکت آگاهانه و حمایت‌های فراگیر مردم از تولیدات داخلی و کار و تلاش جهادی و مضاعف مسئولان کاملاً روشن و امید‌بخش است.
لطفی افزود: شستا برای تحقق این امر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و سال ١٣٩٧ را به فضل الهی با همکاری همه هلدینگ ها و شرکت های تحت پوشش و متخصصان و جوانان دانشمند و نهادهای دانش بنیان و همکاری همه جانبه سایر مجموعه ها بویژه دولت ، بانک ها، گمرک، امور مالیاتی، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی، مبارزه با فساد و قاچاق، به سال کار و تلاش مجاهدانه در صیانت ازتولید ملی و ارتقای سطح کمی و کیفی آن و سال فتح بازارهای هدف، برای جذب و نفوذ کالای ایرانی بدل خواهیم ساخت تا انشاالله 'خرید کالای ایرانی انتخاب پر افتخار برای همه ایرانیان' ، پایدارتر و استوارتر باقی باقی بماند.
کد مطلب : ۱۳۷۷۱۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما

کلام امیر
كُلُّ مَعْدُود مُنْقَض، وَكُلُّ مُتَوَقَّع آت.
امام(عليه السلام) فرمود: هرچيز كه قابل شمردن است سرانجام پايان مى‌گيرد و آنچه مورد انتظار است سرانجام فرا مى‌رسد.